Bolasepak Sukan SEA 2019 keputusan jadual carta kedudukan Malaysia

Maklumat terkini telah dikemaskini oleh myGC.editor

Pada tahun ini, Datuk Ong Kim Swee akan menggalas tugas sebagai pengendali pasukan bola sepak bawah 22 tahun (B-22) negara dalam menghadapi acara bola sepak Sukan SEA 2019. Sukan dwitahunan ini akan dilangsungkan di negara Filipina sebagai tuan rumah dan menjadikan Stadium Memorial Rizal sebagai venue utama bagi acara bola sepak Sukan SEA 2019.

Saingan dalam acara bola sepak lazimnya menjadi tumpuan peminat sukan dari seluruh rantau Asia Tenggara sehinggakan pingat emas yang dimenangi dalam acara bola sepak digelar sebagai ibu segala pingat dalam saingan sukan antara Asia Tenggara ini.

Pasukan B-22 Malaysia telah diundi dalam Kumpulan A bersama tuan rumah Filipina, Myanmar, Kemboja dan Timor Leste. Manakala Kumpulan B pula melibatkan pasukan Thailand yang merupakan juara bertahan, Indonesia, Singapura, Vietnam, Brunei dan Laos.

Datuk Ong Kim Swee mempertaruhkan rata-rata pemain muda dan mengharapkan taktikal yang digunakan dalam latihan dapat diterjemahkan oleh pemain-pemain negara ketika perlawanan. Semoga kemenangan berpihak kepada pasukan negara dan dapat membalas kekalahan di perlawanan akhir acara bola sepak Sukan SEA pada edisi lepas.

KEPUTUSAN BOLA SEPAK SUKAN SEA 2019 JADUAL CARTA KEDUDUKAN MALAYSIA

Kami akan kongsikan segala maklumat berkaitan keputusan aksi bolasepak Sukan SEA 2019 berdasarkan keputusan rasmi perlawanan. Kami juga akan mengemaskini kedudukan carta dan jadual terkini acara bola sepak Sukan SEA 2019 pada hari perlawanan yang telah dijadualkan.

GC Icon
bola sepak sukan sea 2019
SENARAI PASUKAN BOLA SEPAK SUKAN SEA 2019
Kumpulan AKumpulan B
Philippines AFF Suzuki CupFilipinaThailand AFF Suzuki CupThailand
Malaysia AFF Suzuki CupMalaysiaIndonesia AFF Suzuki CupIndonesia
Myanmar AFF Suzuki CupMyanmarVietnam AFF Suzuki CupVietnam
Cambodia AFF Suzuki CupKembojaSingapore AFF Suzuki CupSingapore
timor leste AFFTimor LesteLaos AFF Suzuki CupLaos
BruneiBrunei
JADUAL DAN KEPUTUSAN KEDUDUKAN CARTA KUMPULAN A
TarikhMasaPasukanKeputusanPasukan
25 November4.00 PMMalaysiaMalaysia AFF Suzuki Cup1 – 1Myanmar AFF Suzuki CupMyanmar
25 November8.00 PMFilipinaPhilippines AFF Suzuki Cup1 – 1Cambodia AFF Suzuki CupKemboja
27 November4.00 PMMyanmarMyanmar AFF Suzuki Cup2 – 1Philippines AFF Suzuki CupFilipina
27 November8.00 PMKembojaCambodia AFF Suzuki Cup5 – 0timor leste AFFTimor Leste
29 November4.00 PMTimor Lestetimor leste AFF1 – 3Myanmar AFF Suzuki CupMyanmar
29 November8.00 PMFilipinaPhilippines AFF Suzuki Cup1 – 0Malaysia AFF Suzuki CupMalaysia
2 Disember8.00 PMMalaysiaMalaysia AFF Suzuki Cup4 – 0timor leste AFFTimor Leste
2 Disember8.00 PMMyanmarMyanmar AFF Suzuki Cup2 – 1Cambodia AFF Suzuki CupKemboja
4 Disember4.00 PMKembojaCambodia AFF Suzuki Cup3 – 1Malaysia AFF Suzuki CupMalaysia
4 Disember4.00 PMTimor Lestetimor leste AFF1 – 6Philippines AFF Suzuki CupFilipina
PasukanBPMSKJGGBPGMt
Myanmar AFF Suzuki CupMyanmar431084+410
Cambodia AFF Suzuki CupKemboja4211104+67
Philippines AFF Suzuki CupFilipina421194+57
Malaysia AFF Suzuki CupMalaysia411265+14
timor leste AFFTimor Leste4004218-160
JADUAL DAN KEPUTUSAN KEDUDUKAN CARTA KUMPULAN B
TarikhMasaPasukanKeputusanPasukan
25 November4.00 PMVietnamVietnam AFF Suzuki Cup6 – 0BruneiBrunei
26 November4.00 PMThailandThailand AFF Suzuki Cup0 – 2Indonesia AFF Suzuki CupIndonesia
26 November8.00 PMLaosLaos AFF Suzuki Cup0 – 0Singapore AFF Suzuki CupSingapura
28 November4.00 PMVietnamVietnam AFF Suzuki Cup6 – 1Laos AFF Suzuki CupLaos
28 November4.00 PMBruneiBrunei0 – 7Thailand AFF Suzuki CupThailand
28 November8.00 PMIndonesiaIndonesia AFF Suzuki Cup2 – 0Singapore AFF Suzuki CupSingapura
1 Disember4.00 PMThailandThailand AFF Suzuki Cup3 – 0Singapore AFF Suzuki CupSingapura
1 Disember4.00 PMLaosLaos AFF Suzuki Cup3 – 0BruneiBrunei
1 Disember8.00 PMVietnamVietnam AFF Suzuki Cup2 – 1Indonesia AFF Suzuki CupIndonesia
3 Disember4.00 PMLaosLaos AFF Suzuki Cup0 – 2Thailand AFF Suzuki CupThailand
3 Disember8.00 PMIndonesiaIndonesia AFF Suzuki Cup8 – 0BruneiBrunei
3 Disember8.00 PMSingapuraSingapore AFF Suzuki Cup0 – 1Vietnam AFF Suzuki CupVietnam
5 Disember4.00 PMBruneiBrunei0 – 7Singapore AFF Suzuki CupSingapura
5 Disember4.00 PMIndonesiaIndonesia AFF Suzuki Cup4 – 0Laos AFF Suzuki CupLaos
5 Disember4.00 PMVietnamVietnam AFF Suzuki Cup2 – 2Thailand AFF Suzuki CupThailand
PasukanBPMSKJGGBPGMt
Vietnam AFF Suzuki CupVietnam5410174+1313
Indonesia AFF Suzuki CupIndonesia5401172+1512
Thailand AFF Suzuki CupThailand5311144+1010
Singapore AFF Suzuki CupSingapore511376+14
Laos AFF Suzuki CupLaos5113412-84
BruneiBrunei5005031-310
SEPARUH AKHIR BOLA SEPAK SUKAN SEA 2019
TarikhMasaPasukanKeputusanPasukan
Separuh Akhir
7 Disember4.00 PMMyanmarMyanmar AFF Suzuki Cup2 – 4 aetIndonesia AFF Suzuki CupIndonesia
7 Disember8.00 PMVietnamVietnam AFF Suzuki Cup4 – 0Cambodia AFF Suzuki CupKemboja
PERLAWANAN TEMPAT KE 3/4 SUKAN SEA 2019
TarikhMasaPasukanKeputusanPasukan
3/4
10 Disember4.00 PMMyanmarMyanmar AFF Suzuki Cup2 – 2 (5 – 4 PEN)Cambodia AFF Suzuki CupKemboja
FINAL BOLA SEPAK SUKAN SEA 2019
TarikhMasaPasukanKeputusanPasukan
Final
10 Disember8.00 PMVietnamVietnam AFF Suzuki Cup3 – 0Indonesia AFF Suzuki CupIndonesia
KEPUTUSAN KEDUDUKAN AKHIR PASUKAN JUARA BOLA SEPAK SUKAN SEA 2019
KedudukanPasukan
No 1Pingat EmasVietnam AFF Suzuki CupVietnam
No 2Pingat PerakIndonesia AFF Suzuki CupIndonesia
No 3Pingat GangsaMyanmar AFF Suzuki CupMyanmar
Close
Close